Beylikdüzü Açı Koleji olarak bilim yarışmalarına büyük önem vermekteyiz. Özellikle TÜBİTAK yarışmalarına katılacak öğrenciler yetiştirmek en büyük hayalimiz.

TÜBİTAK’ın düzenlediği Ulusal Bilim Olimpiyatlarına katılarak, bilimi kurumumuzun ayrılmaz bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz.

TÜBİTAK ULUSAL BİLİM OLİMPİYATLARI;

“Liseye (son sınıflar hariç)  ve ortaokulların 8. sınıfına devam etmekte olan öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenlenmektedir.

Ulusal Bilim Olimpiyatları iki aşamalı bir sınav sistemiyle uygulanmakta olup, ikinci aşma sınavları sonucunda madalya almaya hak kazanan öğrenciler, aldıkları madalya ve para ödülünün yanı sıra, sınavdaki dereceleri oranında girecekleri ilk Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) bir kereye özgü olmak üzere ek katsayı uygulamasından yararlanır. Ayrıca LYS sonucunda üniversitelerimizin temel bilim bölümlerinden birini kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından 2205-Yurt içi Lisans Burs Programı çerçevesinde desteklenmektedir.