DAHA İYİ BİR ÖĞRETİM VE ÖĞRENME 4 TEMEL İNANÇLA BAŞLAR:
1. ARAŞTIRMA TABANLI PLUS AÇI 4.0 MÜFREDAT ÇALIŞMALARI.

Araştırma, öğrencilerin öğrenmeye ilgi duydukları ve motive olduklarında başarı elde edildiğini gösterir, bu yüzden sadece onları gerçekten meşgul eden etkinlikleri ve okumaları derin öğrenmeyi teşvik eder. PLUS AÇI 4.0 müfredatımız aktif olarak öğrencileri fenomenlerle ilgili araştırmalara ve her derste okumaya, yazmaya ve “mantıklı” olarak konuşmaya yönelik kapsamlı fırsatlarla meşgul etmektedir.

Öğrenciler “Buldum!” bilimin adamları, günlük yemeklerini, yemek pişirmenin kokusunun burunlarına nasıl ulaştığını veya soğanların neden insanları ağlattığını anlatmayı öğrenirken, öğretmenler bilimi her zaman istedikleri şekilde öğretirler: onları ve öğrencilerine heyecan veren şekillerde müfredatlarını tamamlarlar.

2. BİLİM TÜM ÖĞRENCİLER İÇİNDİR.
Çok uzun bir süredir, fen eğitimi, deneyimlerini anlamayı, en iyi işbirliği yapmayı öğrenen veya dil sorunları ya da okuma zorluğuyla karşı karşıya kalan öğrencileri korkuturdu. Bizim müfredatlarımız PLUS AÇI 4.0, dokundukları, hakkında konuştukları, düşünmeleri, hakkında yazdıkları, okuduğu ve birlikte hissetmeleri gereken fenomenler ile meşgul olurlar. Okuma materyalleri sınıf-içi fen bilgisi sınıfının dışındaki öğrencilerin hayatlarına bağlanır. Farklılaşma fikirleri, öğrencilerin anlamalarını genişletme ve uygulama stratejileri sağlar, tüm öğrencilere anlamlı öğrenim fırsatları sunar.

3. TUTKULU ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİ ÖĞRENİMİNİ DÖNÜŞTÜRÜR.
Müfredatımız PLUS AÇI 4.0, yeni öğretmen adaylarının yanı sıra deneyimli öğretmenlerin yeni bir içerik alanı veya sınıf seviyesinde eğitim vermesini desteklemektedir. Her dersten önce bir Öğretmen Hazırlığı bölümü ve ekipman kurulumlarını gösteren ve içeriğe dönüşen videolar, öğretmenlerin müfredat içeriğine kendinden emin bir şekilde yaklaşmasını sağlar. Materyallerin derinlemesine anlaşılmasıyla, öğretmenler, her birinin Uygulama Sorunu’nu bir birinin uzun projesi olarak yanıtlayan bir sınıf kültürü ile besleyebilirler. Öğrencilerin kendi orijinal soruları da aynı derecede önemli bir arayıştır. Yerinde materyaller ile, bilim tutkusu hem öğretimi hem de öğrenmeyi dönüştürmek için gerekli olan her şeydir!

4. DİJİTAL ÖĞRENMEYE, ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İHTİYAÇ DUYMALIDIR
Çevrimiçi bir ders kitabı, öğretmenlere ve öğrencilere, baskının sağlayabileceğinin ötesinde müfredat esnekliği sağlar. Beylikdüzü Açı Interactive Digital Edition (IDE), öğrencilere, öğrencilerin açıklamalarını destekleyecek kanıt olarak kullanmak üzere soru ve verileri kaydettiği dijital dergiler de dahil olmak üzere tamamen interaktif bir ortama dalmışlardır. Beylikdüzü Açı IDE, öğrencilerin oluşturdukları tüm modelleri ve yazılı çalışmaları saklayarak, öğrencilerin elektronik olarak yanıt göndermelerini sağlar, böylece öğretmenleri öğrenme hedeflerine yönelik ilerlemelerini izleyebilirler.