Handan KARTALKAYA
Sevgili Dostlar,

Özel Beylikdüzü Açı Koleji; çok hızlı değişen ve birkaç yıl sonrası bile zor tahmin edilebilen dünyamızda; ayakta kalabilen, öğrenen, sorgulayan, sorumluluk alan gençler yetiştirmeyi hedef olarak seçmiştir. Günümüz çocukları, bizden farklı düşünmekte, teknolojik ve dijital gelişmeler ile birlikte büyümektedirler. Günümüzdeki değişimler Türkiye’nin geleceği olan gençleri yetiştirirken, biz eğitimcilerin de kendisini sürekli olarak geliştirmesini ve tazelemesini zorunlu kılmaktadır.

Bir ülkenin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasında en önemli unsur, insanın nitelikli olarak yetiştirilmesidir. İnsanın yetiştirilmesinde ise en önemli kişiler eğitmenler – öğretmenlerdir. Eğitim sisteminin başarısı nitelikli olarak yetişmiş eğitmenlere ve öğretmenlere bağlıdır. Nitelikli eğitmenlerin genel kültürü, alan bilgisi ve pedagojik donanımı üst seviyede olmalıdır. Öğretmen, yetiştirdiği bireylerin başarıları ile toplumu geliştirebileceğini vurgulamak için etkili öğretmenlik kavramı sıkça kullanılmaktadır. Burada akla gelen, “eğitmeni etkili kılan nedir?” sorusudur. Etkili öğretmen, sınıfta neyin iyi gittiğinin farkında olan, sınıfta işleyen veya işlemeyen faktörleri belirleyebilen kişidir.

İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Maltepe Üniversitesi (İstanbul) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce) Üniversitelerini bitirdikten sonra çeşitli eğitim ve sertifika programlarını tamamladım.

Liderlik ve Etkin Yöneticilik Programı
Proje Yönetimi Programı
Örgün eğitim zeka ve akıl oyunları eğiticinin eğitimi programı
Öğrenci Koçluğu
NLP
Eğitici Drama
 

Geleceğimiz, umutlarımız, yarınlarımız çocuklarımızın bu önemli döneminde, yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sağlıklı, mutlu, başardım duygusunu tattığı, umut dolu yarınlar onların olsun…