Kültürü olmayan ve kültürüne sahip çıkmayan bir millet ayakta duramaz. Kültürünü kaybeden bir millet, başka milletlerin sömürgesi olmaya mahkumdur. Kültürü olan milletler büyük medeniyetler kurabilmektedir. Kültürü yaşatmanın temel taşı ise edebiyattır.Anlam olarak edebiyatı da içine alan kültür, bir millet açısından hayati öneme sahip bir unsurdur.

 

Beylikdüzü Açı Kolejinin en önemli kulüplerinden biri Edebiyat ve Kültür kulübü olacaktır. Çünkü insanlar duygu ve düşüncelerini sözlü ve yazılı edebiyat ürünleriyle ortaya koymaktadırlar. Bizde bu kulübümüzde;

Şiir, hikaye, deneme, roman gibi edebi türlerde yeteneği olan öğrenciler, hangi türde yetenekli iseler kendilerini bu yönde geliştirme imkanı bulacaklar. Böylece yarının yazar ya da şairi olma imkanı bulacaklar.
 

Bu kulüpteki öğrencilerimiz yapılacak gezi ve yarışmalarda çok önemli görevler alıp kendilerini geliştirme imkanı bulacaklardır. Ayrıca şiir, hikaye, kompozisyon gibi dallarda yapılacak yarışmalarda önemli görevler üstleneceklerdir.
 

Okul gazetesi ve dergisi çıkarmada önemli görevler üstlenerek yazar olmaya ilk adımı atacaklar. Edebi ürün vermeyi öğrenecekler.